Mid Antrim 150: Race Resultate

Irská road racingová sezóna začala právě tento víkend závody Mid Antrim 150 a konkrétně pátečními kvalifikacemi a prvními závody třídy Supersport.

Jezdce v pátek přivítalo na tomto pěkném přírodním okruhu špatné deštivé počasí, které se během dne nezměnilo, a vytrvalý déšť program závodníků provázel celý den.

Závodů v Mid Antrim 150 se zúčastnil také náš závodník Michal „Indi“ Dokoupil, který v pátek nastoupil i do prvních závodů třídy Supersport. Předtím však ho a jeho protivníky čekaly kvalifikace do tříd Supertwin, Superbike a Superport a v poslední jmenované se Indi umístil na 16. místě, když si ještě v podstatě jen po zimě zvykal na motorku. V Indiho oblíbené třídě, ve které už získal titul mistra, ve třídě Supertwin, se kvalifikoval na sedmém místě. Spolu s Indim závodní víkend absolvovala i Veronika Hankocyová, která startovala ve třídě Superwtin a do závodů se kvalifikovala na 11. místě.

Výsledky kvalifikace třídy Supersport

Výsledky kvalifikace třídy Supertwin

Výsledky kvalifikace třídy Superbike

Po kvalifikacích přišly na řadu první závody, konkrétně šlo o třídu Supersport. Do těchto závodů nastoupil i Indi, kterému se v nich už dařilo a postupně se posouval polem svých soupeřů dopředu, až nakonec skončil v první desítce na devátém místě.

Závody vyhrál s náskokem 5,261 sekundy mladík a nováček těchto závodů, Malachi Mitchell Thomas, jedoucí na Hondě CBR 600RR týmu Cookstown BE Racing. O tomto jezdci se už teď říká, že je velkou nadějí irských přírodních okruhů a odborníci mu předpovídají spoustu vítězství. Nikdo však zřejmě neočekával, že se mu podaří zvítězit už v těchto prvních závodech.

Na druhém místě skončil dvojnásobný juniorský vítěz Manx Grand Prix Michael Sweeney na Yamaze R6 před Colinem Stephensonem, třetím v závodech Manx Grand Prix 2012 mezi nováčky. Colin jel na Kawasaki ZX-6R týmu VRS Racing.

První desítku, krom Michala Indi Dokoupila na devátém místě, ještě doplnili Neil Kernohan na místě čtvrtém, Darryl Tweed byl pátý, Marc Ironside při svém debutu skončil šestý, Paul Cranston sedmý, Stephen Tobin osmý a na desátém místě dorazil do cíle Kris Duncan.

Michal k pátečním kvalifikacím a k závodu řekl:

„Máme za sebou tréninky i první závody 600 ccm Supersport na Yamaze R6 týmu MOTOPOINT! Počasí bylo celý den špatné, od rána hustě pršelo, ale nenechali jsme se odradit a nakonec to byl i fajn den! Kvalifikace byly takové rozporuplné, protože jsem seděl na motorce po více jak půl roce, ale brzy jsem se dostal i na vodě do tempa, a to se potom projevilo v závodech, kde jsem z jedenadvacátého místa dojel během závodu zkráceného na čtyři kola devátý. Mít víc času, mohlo to být ještě lepší, ale i tak jsme spokojení!
Superstock týmu Wilson Craig je raketa, tak doufám, že zítra už budeme mít prostor se trochu víc povozit.
Díky moc všem za podporu a týmu za super práci!“

Výsledky závodů třídy Supersport

Sobota

Junior Classic 250/350

Sobotní program na irském roadracingovém okruhu Mid Antrim 150 pokračoval závodem všech tříd. Kromě druhých závodů třídy Supersport, do kterých opět nastoupil i Michal „Indi“ Dokoupil, byly na programu také závody tříd Junior Classic 250/350 ccm, dvojtakty 125-500 ccm a Moto3, do kterých nastoupili i známí Sam a Gary Dunlopovi, kteří skončili pěkně v těsném závěsu za sebou na čtvrtém a pátém místě. Zejména pro Garyho je to návrat na přírodní okruhy, jelikož se donedávna několik let věnoval hlavně rodinnému podniku.

Lightweight

Další závody absolvovaly třídy 250 ccm a Lightweight 400/450, které byly po třetím kole ukončeny červenou vlajkou. Třídu 250 ccm vyhrál Neil Kernohan a Lightweight známý Ryan Farquhar na Kawasaki. Z těchto závodů se budou do šampionátu počítat jen poloviční body. Také v této třídě měl startovat i Indi, ale nepodařilo se nám zjistit důvod, proč nakonec neodstartoval. Indi se však do tohoto závodu kvalifikoval osmým časem.

SuperTwin

Velmi oblíbené třída SuperTwin se také dostala na řadu a jezdci mohli nastoupit do svého závodu. V této třídě jsme už mohli na startu vidět i Indiho a Veroniku, kdy Indi startoval ze sedmého místa a Veronika z jedenáctého. Závody byly vypsány na šest kol, které jezdci odjeli všechny. Oba naši závodníci, kteří závodí na motocyklech týmu Kawasaki RT&E Racing, se polem posunuli. Indi nakonec projel cílem na pěkném čtvrtém místě se ztrátou 6 vteřin na prvního a Veronika na skvělém sedmém místě.

Supersport 2

Další program pokračoval, během tohoto víkendu, tentokrát už druhým závodem třídy Supersport, do kterého opět nastoupil i Michal „Indi“ Dokoupil. Tak jako v pátek, i v sobotu se závod stal kořistí M. Mitchella Thomase, který opět jasně vyhrál. I když už ne s až takovým odstupem, který byl tentokrát téměř 2,5 vteřiny. Na druhém místě skončil Michael Sweeney, třetí byl Paul Jordan, po něm Wayne Kirwan, na pátém místě Colin Stephenson a šestý Michal „Indi“ Dokoupil, který si tak oproti pátečnímu závodu o tři místa polepšil.

Junior Support

Dalšími závody sobotního programu byly Junior Support. Na startovní rošt této třídy se postavila i Veronika Hankocyová, která se svou Kawasaki 650 týmu RT&E startovala z 12. místa startovního roštu.

Závody vyhrál Marc Ironside těsně následovaný Krisem Duncanem, za kterým už byla obrovská mezera, když na třetím místě do cíle dojel Robert Cairns s rozdílem více než 27 vteřin. Veronice se podařilo velmi dobře vylepšit si pozici a postoupit polem jezdců, takže do cíle dorazila na 6. místě s odstupem 40 vteřin na vítěze.

Superbike

Michal „Indi“ Dokoupil se pro tento rok rozhodl spolu s týmem Wilson Craig Racing nastoupit do závodů nejrychlejší třídy – Superbike. Stroj, který dostal do rukou od týmu, je Honda CBR 1000RR a s ním se po páteční kvalifikaci, ve které sice skončil na předposledním místě, postavil na start sobotního závodu.

Jako první ho s tímto strojem čekal závod, který byl vypsán na 5 kol. Ten těsně vyhrál opět mladík M. Mitchell Thomas, pro kterého to je již třetí vítězství za víkend a jen dokazuje to, co se o něm v zákulisí povídá, tedy že je velkým talentem přírodních okruhů.

Na druhém místě skončil jeho týmový kolega z týmu Suzuki Cookstown BE Racing Derek Sheils s odstupem pouhých 8 desetin vteřiny a na místě třetím pak jezdec týmu Kawasaki MJR Racing, Michael Sweeney. Na čtvrtém místě, už s odstupem 17 vteřin dojel Ryan Farquhar.

Indimu se v závodě dařilo už víc a je vidět, že si na motorku zvykl, protože se dokázal dostat přes množství soupeřů a do cíle dorazil těsně na desátém místě, když ho od osmého místa dělilo jen 7 desetin vteřiny.

Grand Finale

Jako třešnička na dortu sobotního programu byl závod Grand Finale, do kterého nastoupil opět i Michal „Indi“ Dokoupil na Hondě týmu Wilson Craig Racing.

V závodě, který byl vypsán na 6 kol, se opět, tak jako ve třídách Supersport a Superbike, v perfektním světle ukázal mladík a nováček třídy Superbike M. Mitchell Thomas. Ten už ale tentokrát nevyhrál, ale dorazil na druhém místě s odstupem necelých 5 vteřin za vítězem Derekem Sheilsem. Necelé dvě vteřiny za ním dojel do cíle na třetím místě Michael Sweeney, pro kterého je to další pódiové umístění tohoto víkendu a odváží si tak z Mid Antrim už několikátý pohár.

Michal „Indi“ Dokoupil se neztratil ani v Grand Finale a skončil v první desítce, konkrétně na pěkném osmém místě s odstupem jedné minuty a dvou vteřin. Na to, že se Michal posadil na tuto Hondu poprvé v pátek a tréninky a kvalifikace odjezdil jen na vodě za deště, jsou to pro něj z obou superbikových závodů určitě skvělé výsledky.

Indi pak na svém facebookovém profilu závodní víkend zhodnotil:

„Sedím už doma právě poté, co jsme se vrátili z prvních roadracingových závodů této sezóny a přemýšlím nad tím, jaký jsme s Veronikou měli skvělý víkend. Poprvé, když jsme přišli na Mid Antrim 150, jsem si říkal: s tímhle počasím, které tu je, to bude noční můra, ale teď mi z toho chybí každý kousek. Tohle byly jedny z nejkrásnějších roadracingových závodů, jaké jsme kdy absolvovali. Přeju si, abychom mohli dát ještě jedno kolo v Mid Antrim. Organizátoři odvedli skvělou práci a udělali závody tak bezpečnými, jak jen to šlo. Traťoví komisaři byli stateční, tým lékařů byl na svém místě, kdyby to bylo potřeba. Jezdci ze sebe vydali jen to nejlepší, fanouškové opět všechny podporovali, tak jako vždy. Fotografové nám vytvořili skvělé vzpomínky a atmosféra byla jednoduše úžasná. Rád bych speciálně poděkoval týmu Motopoint RT&E za všechnu odvedenou práci během víkendu a také za příležitost, kterou mi dal tým Wilson Craig Racing. Skvělá práce od všech zainteresovaných! Jsem na vás pyšný!“